19.03.10.:

ДАНАС ОДРЖАН ПРОТЕСТ

СТОП ПРОДАЈИ ТЕЛЕКОМА, У МИНУТ ДО 12

Велики протест СТОП ПРОДАЈИ ТЕЛЕКОМА, У МИНУТ ДО 12, у организацији репрезентативних синдиката у „Телеком Србија“ а.д., Синдиката Телекома „Србија“ и Јединственог синдиката Телекома Србије , уз помоћ и подршку Конфедерације слободних синдиката, Удружења монтера за телекомуникациону мрежу Србије, Синдиката „Телеком Србија“ а.д. Независност, Јединственог синдиката Телус, Синдиката радника телекомуникације Републике Српске и Синдикалне организације М:тел Црне Горе, одржан је данас 19.03.2011. године.

Учесници протеста окупили су се у великом броју на платоу испред цркве Светог Марка. Протесна шетња достојанствено је настављена Булеваром Краља Александра, затим улицом Светозара Марковића, улицом Немањином до зграде Владе Републике Србије. Отворено писмо председнику Владе Републике Србије Мирку Цветковићу, прочитано је целом скупу. Делегација синдиката покушала је да преда Отворено писмо », међутим, како никога није било да га преузме, остављено је пред вратима Владе.

Протесна шетња настављена је улицом Кнеза Милоша, затим улицом Краља Милана до зграде председника Републике Србије Бориса Тадића. Испред зграде председника, учесницима протеста обратили су се председник Јединственог синдиката Телекома Србије Славољуб Кандић , председник Синдиката Телекома „Србија“ Мирослав Јоксимовић и председник Конфедерације слободних синдиката Ивица Цветановић. Отворено писмо председнику Републике Србије », делегација синдиката није предала, јер ни тамо никога није било да га преузме, па је остављено пред вратима.

Писма подршке, која су упутили Савез Самосталних Синдиката Србије, Удружени Синдикати Србије – СЛОГА, Асоцијација Слободних и Независних Синдиката, као и Синдикат ПТТ Србије, прочитана су током протеста.

Протест је завршен са обећањем да ћемо се, уколико буде било потребно, окупити поново у још већем броју.

Захваљујемо се на помоћи, подршци и учешћу у протесту Синдикату ЕДБ, Синдикату Елкетрошумадије Крагујевац, Синдикату Југоисток Ниш, Синдикату термоелектране Костолац, Синдикату подземне експлоатације – РУДАРИ, Независном Полицијском синдикату Србије, Синдикату ПТТ Србија, Синдикату медицинских сестара и техничара Србије, Унији Синдиката просветних радника Србије, Синдикату финансијских организација Србије и Удруженим Синдикатима Србије – СЛОГА.

Погледајте видео записе (преко YouTube сервиса) »

99web: