26.01.10.:

САОПШТЕЊЕ ШТРАЈКАЧКОГ ОДБОРА

Истичући своје захтеве као оправдане у мери остварљивих економских резултата Компаније, а у циљу вођења аргументоване преговарачке политике, синдикати спроводе јасну синдикалну политику у оквирима заштите социјално економских циљева и материјалног положаја својих чланова.ž

Вођење такве политике има за циљ одбрану јасних аргумената који се тичу пословне политике Компаније, а као крајњи циљ успешно пословање Компаније као заједнички интерес.

У спровођењу својих активности, а у мери заштите интереса запослених циљ није угрожавање положаја Компаније, нити њено урушавање у јавности, већ напротив, указивање на дешавања и хроничну инертност која успорава процес прилагођавања у условима како конкуренције, тако и измењених тржишних околности.

Репрезентативни синдикати ће истрајати у захтевима који ће допринети развоју Компаније и задовољним запосленима.

Инфо СТС и ЈСТС